Badania przeciwciał hitem naszego laboratorium

Coraz więcej naszych pacjentów sięga po badania przeciwciał na obecność COVID - w ten sposób chcą sprawdzić czy w przeszłości nie chorowali na koronawirusa i czy w ich krwi znajdują się przeciwciała umożliwiające zwalczanie tego wirusa

Codziennie nawet kilkadziesiąt osób - zarówno młodych jak i seniorów - poddaje się badaniu na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. W zdecydowanej większnośći to osoby chcące sprawdzić czy ich układ immunologiczny ma czym bronić się przed zakażeniem koronawirusem. Dla jednych to informacja potrzebna do podjęcia decyzji o ewentualnym zaszczepieniu się przeciwko koronawirusowi, dla innych sygnał czy po przechorowaniu COVID-19 przeciwciała wirusa obecne są w organiźmie. 

Widząc duże zainteresowanie takimi badaniami postanowiliśmy wprowadzić od 1 lutego dodatkowy test na obecność przeciwciał antySARS-CoV-2 IgG metodą ilościową. Co to badanie daje dla pacjenta? Umożliwia z bardzo dużą precyzją określić miano przeciwciał w krwi, czyli ich dokładną ilość w 1 ml krwi. Im większe miano wirusa we krwi tym większa pewność, że w przypadku kontaktu z koronawirusem nie zachorujemy, a ewentualny przebieg choroby może być zdecydowanie łagodniejszy.

Cena badania wynosi 95 złotych, a krew do badania może być pobierana w godzinach 7:00 -14:00 w Punkcie Pobrań Centralnego Laboratorium Analitycznego mieszczącego się w budynku naszego Szpitala przy ul. Duboisa 68. Wynik badania będzie możliwy do odbioru tego samego dnia.     

Powrót na początek strony
Twitter Szpitala SPZZOZ