Nowoczesny resektoskop

Wart prawie 20 000 zł nowoczesny resektoskop od tego tygodnia będzie służył pacjentom Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Dokładniej rzecz ujmując to pacjentkom, bo urządzenie medyczne dedykowane jest do wykonywania zabiegów chirurgicznych w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym.

Resektoskop będzie służył do przeprowadzania zaawansowanych zabiegów przy udziale technik histeroskopowych. Przy jego udziale będą realizowane zabiegi w jamie macicy - wycinanie mięśniaków, polipów, zrostów. Są to na tyle poważne zabiegi chirurgiczne, że wykonuje się je w znieczuleniu ogólnym, a po wybudzeniu pacjentki są pod wnikliwą obserwacją personelu medycznego.

Zakup resektoskopu na Oddział Ginekologii był możliwy dzięki dofinansowaniu, którego udzieliły nam dwie zaprzyjaźnione z nami gminy:

• Gmina Sadowne wsparła nas dotacją w kwocie 10 000 zł
  • Gmina Zaręby Kościelne wsparła nas dotacją w kwocie 5 000 zł.

Serdecznie dziękujemy.