Ograniczenie odwiedzin w Oddziałach Szpitalnych

W związku aktualną sytuację epidemiologiczną związaną z narastającą liczbą zachorowań na grypę i infekcje układu oddechowego od dnia 01 grudnia 2023r. – do odwołania wprowadza się ograniczenie odwiedzin w Oddziałach Szpitalnych.

Jednoczasowo podczas odwiedzin pacjenta w sali chorych przebywać mogą tylko 2 osoby odwiedzające, po 1 osobie u 1 pacjenta.

Czas trwania odwiedzin nie może przekraczać 30 min.

Odwiedzający zobowiązani są do:

• przestrzegania zaleceń personelu medycznego, związanego z zachowaniem bezpieczeństwa i reżimu sanitarno-epidemiologicznego (zaleca się noszenie maseczki ochronnej zakrywającej usta i nos,
  • przestrzegania zasad higieny i dezynfekcji rąk-częste mycie i dezynfekcja, zwłaszcza w kontakcie z odwiedzaną osobą,
  • podczas wizyt unikanie bliskiego kontaktu z osobą odwiedzaną i innymi pacjentami,
  • zabrania się siadania na łóżkach pacjentów i łóżkach wolnych, jak również odwiedzania pacjentów na innych salach,
  • pozostawienia okrycia wierzchniego w szatni.

Osoby odwiedzające powinny być zdrowe, bez objawów chorobowych.

Ze względu na dobro małych pacjentów w Oddziale Pediatrycznym umożliwia się przebywanie przy dziecku jednego rodzica bądź opiekuna bez ograniczeń czasowych (po uzgodnieniu z lekarzem prowadzącym).

Prosimy również o przynoszenie pacjentom jedynie najpotrzebniejszych rzeczy przydatnych do funkcjonowania w szpitalu.