Poradnia w Małkini z nowym aparatem USG

Lśniący nowością ultranowoczesny aparat USG Voluson - to najnowszy nabytek Poradni Ginekologiczno-Położniczej w Małkini.

Dynamicznie rosnąca liczba pacjentek z Małkini oraz okolic spowodowała pilną potrzebę wyposażenia poradni w nowoczesny sprzęt. USG jest podstawowym narzędziem do diagnostyki stanu zdrowia pacjentek, a w przypadku kobiet ciężarnych także znajdujących się w ich łonie dzieci. A szybka i dokładna diagnostyka to przede wszystkim bezpieczeństwo ciężarnych, których z roku na rok w naszym Szpitalu jest coraz więcej (w roku 2020 w Szpitalu w Ostrowi Mazowieckiej urodziło się 740 noworodków).

Zakup nowoczesnego USG dedykowanego kobietom w ciąży był możliwy dzięki dotacji, jakiej w kwocie 100 000 złotych udzieliło nam Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.

Całkowity koszt sprzętu medycznego zamknął się w kwocie ponad 130 000 zł.