Pracownia TK z nowoczesnym 64-rzędowym tomografem komputerowym

Kolejny nowoczesny sprzęt trafił do Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej. Tym razem, dzięki dofinansowaniu ze środków Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego i Unii Europejskiej pozyskał ultranowoczesny 64-rzędowy tomograf komputerowy firmy GE Healthcare Revolution EVO.

Koszt całej inwestycji wraz z adaptacją pomieszczeń Pracowni Tomografii Komputerowej, która zyskała całkiem nowy wygląd, wyniósł ponad 2,8 mln złotych.

Diagnostyka obrazowa pacjentów przy udziale tomografii komputerowej w dobie trwającej pandemii COVID-19 jest standardem. Z tego powodu ważne jest, aby tak ważny sprzęt medyczny był sprawny.

W dniu 30 grudnia 2021 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej oraz oddanie do użytku nowego tomografu komputerowego. W tym wydarzeniu udział wzięli: Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, Wicestarosta Józef Rostkowski, przedstawiciel firmy GE, Dyrekcja oraz pracownicy Szpitala.

Więcej informacji na naszym facebooku.