Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej w Ostrowi Mazowieckiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia w porozumieniu z Krajowym Duszpasterstwem Służby Zdrowia i Chorych organizuje w naszej diecezji peregrynację relikwii błogosławionej Hanny Heleny Chrzanowskiej, pielęgniarki i oddanej działaczki charytatywnej, beatyfikowanej w 2018 roku, która swoją posługę łączyła z wiarą.

Hanna Chrzanowska jako katolicka i wierząca pielęgniarka starała się o upowszechnienie zwyczaju sprawowania Mszy Św. w domu chorych oraz ich odwiedzin z wizytą duszpasterską. Dzisiaj jako błogosławiona jest nie tylko orędowniczką dla chorych i cierpiących oraz służby zdrowia, ale jest także wzorem osoby poświęcającej się całkowicie posłudze najsłabszym i inspiracją dla współczesnych pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, lekarzy i całego personelu medycznego.

Relikwie bł. Hanny nawiedzają szpitale i placówki medyczne znajdujące się na terenie diecezji łomżyńskiej.

Zapraszamy pracowników służby zdrowia, osoby chore i cierpiące, duszpasterzy i osoby życia konsekrowanego do włączenia się w modlitwę przy relikwiach bł. Hanny Chrzanowskiej, które będą w Kościele pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej a następnie w Kaplicy naszego Szpitala.

Peregrynacja będzie przebiegała według następującego porządku:

3 grudnia (sobota)  Kościół pw. Opatrzności Bożej godz. 17:30 wniesienie relikwii i Msza Św.

4 grudnia (niedziela) Kościół pw. Opatrzności Bożej - indywidualna modlitwa przy wystawionych relikwiach oraz Msze Św. godz. 8:00, 10:00, 12:00, 17:00.

5 grudnia (poniedziałek) Kaplica Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej

• godz. 14:30 uroczyste wniesienie relikwii i modlitwa różańcowa
  • godz. 15:00 Msza Św. z udziałem personelu i chorych
  • godz. 18:30 Litania i modlitwa do bł. Hanny Chrzanowskiej

6 grudnia (wtorek) Kaplica Szpitala w Ostrowi Mazowieckiej

• godz. 14:30 modlitwa różańcowa
  • godz. 15:00 Msza Św. z udziałem personelu i chorych
  • godz. 18:30 Litania i modlitwa do bł. Hanny Chrzanowskiej

Oddanie czci relikwiom, pożegnanie i błogosławieństwo.

7 grudnia (środa) od godz. 6:30 do 8:00 indywidualna modlitwa przy wystawionych relikwiach.

Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach