Przebudowa z modernizacją SOR i współpracujących z nim Pracowni diagnostycznych oraz zakup niezbędnego specjalistycznego doposażenia

Projekt pn. „Wsparcie rozwoju infrastruktury SPZZOP w Ostrowi Mazowieckiej przez przebudowę wraz z modernizacją pomieszczeń SOR i współpracujących z nim Pracowni diagnostycznych oraz zakup niezbędnego specjalistycznego doposażenia”

znaki_strona_www-1.png

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowi Mazowieckiej otrzymał dofinansowanie w ramach programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na modernizacji, przebudowie lub doposażeniu szpitalnych oddziałów ratunkowych (SOR) lub pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

Data podpisania umowy 4 grudzień 2023 r.

Całkowita wartość dofinansowania na lata 2024 -2025 wynosi 9.082.000,00 zł w tym 4.394.310,00 zł na 2024 rok.

Opis zadania:

Celem inwestycji jest poprawa dostępności do usług medycznych świadczonych przez Szpital w Ostrowi Mazowieckiej, poprzez przebudowę wraz z modernizacją pomieszczeń SOR i współpracujących z nim Pracowni diagnostycznych oraz zakupem niezbędnego sprzętu medycznego. Celem szczegółowym jest poprawa jakości, dostępności i bezpieczeństwa świadczonych usług medycznych na SOR i w Pracowniach diagnostycznych. W ramach obszarów objętych inwestycją uwzględniono: Szpitalny Oddział Ratunkowy, Pracownię Endoskopową i Pracownię Diagnostyki Obrazowej. Modernizacja SOR polega na wydzieleniu nowych pomieszczeń: do segregacji medycznej pacjentów oraz poczekalni dla pacjentów SOR, a także zapewnienie właściwych warunków dla pacjentów w pomieszczeniu sanitarnym (ubikacji) dla pacjentów. W ramach modernizacji Pracowni Endoskopowej przewidziano kompleksową przebudowę pomieszczeń wraz z zapewnieniem dodatkowego stanowiska do badań, a także zakupu endoskopowego sprzętu medycznego. Z kolei w ramach modernizacji Pracowni Diagnostyki Obrazowej przewidziano dostosowanie istniejących pomieszczeń na cele nowej Pracowni Radiologii Zabiegowej, wyposażonej w nowoczesny angiograf.